Gotowy na wszczepienie implantu stomatologicznego? Niezależnie od tego, czy od pewnego czasu żyjesz z brakiem zęba, czy straciłeś go w wyniku wypadku lub infekcji, czy też lekarz stomatolog zalecił Ci wszczepienie implantu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zastanawiasz się nad etapami procedury wszczepiania implantów stomatologicznych. Co się dzieje najpierw? Jak długo to potrwa? Ile wizyt będzie potrzebnych? To tylko kilka z wielu pytań, które często słyszymy podczas bezpłatnych konsultacji dotyczących implantów stomatologicznych, które przeprowadzamy we wszystkich naszych gabinetach.

W tym artykule omówimy trzy główne etapy wszczepiania implantów stomatologicznych. Pamiętaj, że pierwszym krokiem w procesie wszczepiania implantów jest zawsze bezpłatna konsultacja. To właśnie tam można dowiedzieć się o dostępnych opcjach, omówić ceny i możliwości finansowania oraz poznać swój zespół stomatologiczny przed podjęciem decyzji. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś tego kroku, przestań czytać i zarezerwuj bezpłatną konsultację. Potem wróć i dokończ ten artykuł.

Etapy zabiegu wszczepiania implantów stomatologicznych: Czego można się spodziewać?

Zakładając, że już zarezerwowałeś lub zakończyłeś konsultację, przejdźmy do etapów zabiegu wszczepiania implantów stomatologicznych.

Krok 1: Umieszczanie implantów

Ząb został usunięty i można go zastąpić nowym. Pierwszym krokiem jest wszczepienie implantu.

Lekarz stomatolog chirurgicznie umieści implant w górnej lub dolnej szczęce. Wymaga to nawiercenia otworów, ponieważ implant musi ściśle przylegać do kości szczęki, działając jak korzeń Twojego nowego zęba.

Umieszczenie implantu jest prawdziwym wyzwaniem dla specjalisty w dziedzinie implantów stomatologicznych lub chirurga szczękowego. W jamie ustnej znajduje się wiele nerwów, a zadaniem stomatologa jest upewnienie się, że implant zostanie wszczepiony bez uszkodzenia tych nerwów. Wymaga to fachowej wiedzy na temat jamy ustnej, a także wsparcia technicznego (obrazowanie 3D jest bardzo przydatne!) i wieloletniego doświadczenia.

Po umieszczeniu implantu nakładana jest na niego "nakładka gojąca", która chroni go podczas etapu 2.

Należy pamiętać, że przed lub w trakcie wszczepiania implantu może być konieczny przeszczep kości. Jeśli będzie to konieczne, chirurg ustny omówi to z Państwem wcześniej.

zęby

Krok 2: Gojenie i osseointegracja

Po umieszczeniu implantu na miejscu nadszedł czas na gojenie. Jest to bardzo ważny etap procedury wszczepiania implantów stomatologicznych. Należy pozwolić, aby kość w szczęce zrosła się wokół implantu. Wymaga to trochę czasu, ale to właśnie dzięki temu implanty stomatologiczne są tak mocne i zalecane jako najlepszy sposób na długoterminowe zastąpienie zębów.

Osseointegracja to termin oznaczający "stopienie się" implantu z kością szczęki. Kość blokuje implant na miejscu i zrasta się wokół niego, aby go wzmocnić, podobnie jak inne zęby.

Proces ten może trwać kilka miesięcy. Nie martw się jednak, będziesz mieć "nakładkę gojącą", która będzie chronić implant podczas gojenia, oraz tymczasową koronę, aby nie wyglądało, że brakuje Ci zęba w tym czasie. Po wygojeniu się implantu można przejść do etapu 3.

Krok 3: Wymiana zęba

To jest ten etap, na który czekałeś! Dentysta wykona dla Ciebie indywidualną koronę, która będzie wyglądać, działać i czuć się jak nowy ząb. Jeśli wymieniasz więcej niż jeden ząb, zamiast korony może być konieczne wykonanie mostu lub protezy.

Najważniejsze w tym etapie jest to, że opuścisz gabinet dentystyczny z nowym zębem. Nikt nie będzie w stanie stwierdzić, że w ogóle brakowało Ci zęba. Proces i procedura jest zakończona. Gratulacje!

Czytaj więcej na: http://stomatologkrakow.net.pl/