Standardowy implant stomatologiczny

Standardowy implant, który opisaliśmy składa się z trzech etapów:

Umieszczenie: Implant jest umieszczany chirurgicznie w górnej lub dolnej szczęce, a na implancie umieszczana jest "nakładka gojąca", która go chroni. W niektórych przypadkach lekarz może być zmuszony do przeszczepienia kości w miejsce wszczepienia implantu, aby wzmocnić je przed umieszczeniem implantu stomatologicznego.

Gojenie: zwykle trwa około 3 miesięcy, co pozwala na zintegrowanie się implantu ze strukturą kostną pacjenta. Według Academy of Osseointegration: "Implanty stomatologiczne działają dzięki procesowi zwanemu osseointegracją, który zachodzi, gdy komórki kostne przyczepiają się bezpośrednio do powierzchni tytanu, zasadniczo blokując implant w kości szczęki".

Wymiana zębów: Niestandardowa korona lub most są wykonywane tak, aby pasowały do istniejących zębów i umieszczane na implancie.

Standardowy implant może być użyty do zastąpienia pojedynczego zęba lub dwa implanty mogą być umieszczone w celu stworzenia mostu bez wpływu na otaczające zęby. Implanty dentystyczne są najbardziej zbliżone do prawdziwego zęba. Wiele osób z implantami nie jest w stanie odróżnić swoich naturalnych zębów od implantów, podobnie jak ich przyjaciele i rodzina!

zęby

Implanty zębowe tego samego dnia

Implanty Same Day Dental Implants, często nazywane "Implant w Jeden Dzień" lub "Implant Dentystyczny w Jeden Dzień", są podobne do standardowych implantów, ale obejmują umieszczenie tymczasowej korony na implancie w tym samym dniu, w którym jest on umieszczony. Wykonanie korony w laboratorium dentystycznym może zająć trochę czasu, dlatego w tym przypadku możliwa jest natychmiastowa wymiana zęba, a pacjent może wrócić, gdy korona stała będzie gotowa.

Protezy typu overdenture

Proteza typu overdenture to proteza całkowita lub częściowa, która została zmodyfikowana w taki sposób, aby można ją było zamocować na implantach. W przypadku tej procedury u pacjentów z odpowiednią gęstością kości wykonuje się lub dopasowuje protezę. Następnie wszczepia się dwa lub więcej implantów i pozostawia do wygojenia. Po wygojeniu implantów proteza zatrzaskuje się na nich. Zamiast nacisku na dziąsła, implanty wytrzymują nacisk protezy. Protezy overdentures pomagają zmniejszyć, a nawet zapobiec utracie kości w szczęce, która jest skutkiem braku zębów, a nasi pacjenci donoszą, że dopasowanie i odczucie protez całkowitych lub częściowych jest o wiele bardziej naturalne i komfortowe z implantami stomatologicznymi.

Joe, pacjent Dental, żył z protezami całkowitymi od 2000 roku. Kiedy spotkaliśmy się z nim na początku 2013 r., Joe powiedział nam, że około 2005 r. całkowicie zrezygnował z noszenia swoich oryginalnych protez, ponieważ po prostu nie pasowały i nie były odpowiednie w dotyku. Bolące miejsca i inne problemy sprawiały, że trudno było z nimi żyć. Joe powiedział, że zrezygnował z wielu rzeczy, aby dostosować się do życia bez zębów: w tym ze zdrowej żywności, takiej jak warzywa, orzechy i owoce, i jadł więcej tego, co było łatwiejsze do przeżucia. Joe powiedział nam, że to spowodowało bolesne problemy z jego trawieniem.